آموزش نصب و کار با سیستم عامل جنتو Gentoo OS

کتاب نصب و پیکربندی Xorg در لینوکس جنتو

جمعه 20 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 12:38 ق.ظ

راهنمای آموزش نصب و پیکربندی  X Server بروی لینوکس جنتو را می‌توان به جرات یکی از بهترین آموزش‌ها درباره Xorg به حساب آورد که مبنای محیط های گرافیکی بسیاری (مانند KDE و Gnome ) است.

درواقع در ابتدا شما یک سرور X بروی سیستم عامل لینوکسی خودتان نصب می‌نمایید و سپس با کمک این مبانی گرافیک، واسط کاربری گرافیکی را بروی سیستم عامل سوار می‌نمایید.

بسیاری از مواقع شما با مشکلاتی مانند مناسب نبودن رزولوشن یا راه نیافتادن میزکار گرافیکی یا ... دیگر روبرو می‌شوید که البته اگرچه بسیار معدود چنین حالت‌هائی تجربه می‌شوند ولی معمولا بخاطر خاموش شدن محیط گرافیکی و در دسترس قرار گرفتن خط فرمان، خیلی از کاربران دچار سردرگمی می‌شوند.

به همین دلیل فکر می‌کنم آموزش نصب و پیکربندی و راه اندازی و تا حدودی ایرادیابی X Server می‌تواند در اینگونه موارد برای کاربران هر توزیعی مفید و چاره ساز باشد. این آموزش هم به مرحله برگردان به زبان پرسی رسید و البته

تا هنگام آنلاین شدن در پایگاه رسمی جنتو شما همراهان گرامی می‌توانید نسخه کتاب الکترونیکی آنرا از این مقاله دانلود نمایید.

خواهشمندم در نظر داشته باشید که نظرها و انتقادات شما دوستان تنها ملاک من برای فهمیدن این نکته است که جهت تلاشهایم مفید است یا نه! پس آنرا از من دریغ ننمایید!

پیشاپیش سپاسگزارم!


می‌توانید کتاب الکترونیکی راهنمای نضب و پیکربندی X-Server را از اینجا دانلود نمایید.


(پیوند در پنجره جدید باز می‌شود!)