آموزش نصب و کار با سیستم عامل جنتو Gentoo OS

تغییر قالب پایگاه رسمی جنتو

سه‌شنبه 18 فروردین‌ماه سال 1394 ساعت 12:41 ب.ظ

نوروز سال ۹۴ به همه شما مبارک!!! 

بالاخره بعد از مقدار زیادی بحث و  گفتگو  قالب جدید پایگاه رسمی جنتو از اول ماه آوریل بشکل رسمی فعال گردید و  در دسترس کاربران قرار گرفت. در بیانیه ایی که در صفحه ابتدایی این پایگاه قرار گرفته اینگونه آمده؛ 

 

 ما پوست انداختیم و با وبگاه CGA خداحافظی کردیم و البته به همراه آن با پایگاه اینترنتی مان! پایگاه قبلی بیش از یک دهه با ما بود.  تا هنگامیکه همه مطالب به پایگاه جدید منتقل شوند می توانید آن وبگاه را در آدرس اینترنتی ttps://wwwold.gentoo.org/ بیابید. بخاطر داشته باشید که مطالب آن وبگاه دیگر بروزرسانی نمی شوند. این تغییری بزرگ است که ما در حال کارکردن بروی آن هستیم و می توانید نظرات خود را با رایانامه و یا کانال های IRC با ما در میان بگذارید. امیدواریم از پایگاه جدید لذت ببرید و کارکردن با دیسک سب جنتوی جدید که وبگاه بروی آن بنا گذارده شده برای شما راحت تر باشد. از طرف الکس و روبین و همه کارگزاران از شما سپاسگذاریم. 

اما اگر نظر من را بخواهید بر این عقیده ام که این آغاز یک حرکت جدید بزرگ است که بناست تا جنتو را با تحولات و دگرگونی های شدید دنیای لینوکس هم خوان تر کند. لینوکس در حال تغییر است و به نظر می رسید نیاز به این دگرگونی ها وجود داشته باشد.  

تغییر ظاهر پایگاه نمادی از تغییراتی است که در داخل خود سیستم عامل پدیدار گشته اند و دورنمایی از سیستم عاملی بسیار کارا و همخوان را نوید می دهد.  

در این قالب جدید راه های دسترسی بسیار بهتر و جلوی چشم تر دیده می شوند و بخصوص بخش بلاگ های نگهدارندگان بخش در خوری را بخود اختصاص داده. دسته بندی ها بر اساس اهمیتی که از دید نگهدارندگان برای استفاده امن و راحت از جنتو لازم است چیدمان گرفته اند و البته برگه ها برای کاربران تازه کار بهتر در دید قرار داده شده اند.  توضیحات بخوبی تدارک دیده شده اند: دنیای خود را کنکاش کنید! جنتو لینوکس سیستم عاملی بر اساس لینوکس و یا بی اس دی است که ... دقیقا این تعریف مشخص می کند که تصمیم گیرنده شما هستید و حق انتخاب ها نامحدود. برگه دانلود بخوبی مدیریت شده و (برای کاربران انگلیسی زبان که بیشتر چپ دست هستند) دانلود ۶۴ بیتی در اولویت قرار گرفته.

البته این قالب شاید ایراداتی هم دارد که می توان از این دست به نحوه نگهداری لوگوی جنتو و محل کمتر قابل دید تبلیغات اشاره کرد که به نظرم می رسد باید بهتر و بیشتر بروی آن کار شود و البته صفحاتی که در آینده کامل خواهند شد.

درباره تغییرات زیر این پوسته پس تر بیشتر خواهم گفت اما تا آن هنگام من هم امیدوارم از این پوسته جدید و بخش های پارسی آن  لذت ببرید.