X
تبلیغات
زولا
آموزش نصب و کار با سیستم عامل جنتو Gentoo OS

PDF از صفحه راهنمای نصب میزکار گنوم جنتو لینوکس

شنبه 21 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 04:03 ب.ظ

البته هنوز فکر می‌کنم همان آموزش خودم درباره نصب گنوم بروی گنولینوکس جنتو، مفیدتر و مناسب‌تر است، چراکه در صفحه این آموزش بروی پایگاه اصلی، ریزجزئیات دل‌پیچه آور بسیار زیادی آورده شده که در نگاه اول کار را سخت جلوه می‌دهد، در حالیکه اکنون من و شما می‌دانیم که جنتو بسیار ساده است! 

اما

ادامه مطلب ...

کتاب نصب و پیکربندی Xorg در لینوکس جنتو

جمعه 20 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 12:38 ق.ظ

راهنمای آموزش نصب و پیکربندی  X Server بروی لینوکس جنتو را می‌توان به جرات یکی از بهترین آموزش‌ها درباره Xorg به حساب آورد که مبنای محیط های گرافیکی بسیاری (مانند KDE و Gnome ) است.

درواقع در ابتدا شما یک سرور X بروی سیستم عامل لینوکسی خودتان نصب می‌نمایید و سپس با کمک این مبانی گرافیک، واسط کاربری گرافیکی را بروی سیستم عامل سوار می‌نمایید.

بسیاری از مواقع شما با مشکلاتی مانند مناسب نبودن رزولوشن یا راه نیافتادن میزکار گرافیکی یا ... دیگر روبرو می‌شوید که البته اگرچه بسیار معدود چنین حالت‌هائی تجربه می‌شوند ولی معمولا بخاطر خاموش شدن محیط گرافیکی و در دسترس قرار گرفتن خط فرمان، خیلی از کاربران دچار سردرگمی می‌شوند.

به همین دلیل فکر می‌کنم آموزش نصب و پیکربندی و راه اندازی و تا حدودی ایرادیابی X Server می‌تواند در اینگونه موارد برای کاربران هر توزیعی مفید و چاره ساز باشد. این آموزش هم به مرحله برگردان به زبان پرسی رسید و البته

ادامه مطلب ...

کتاب راهنمای جنتو لینوکس

سه‌شنبه 17 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 01:06 ق.ظ

اگر پیگیر مطالب این بلاگ بوده باشید، از بارگذاری شدن برگردان پارسی کتاب راهنما در مخازن پایگاه جنتو آگاه شده‌اید. 

این مخزن تا هنگام آنلاین شدن در اینترنت نیاز به مدتی بررسی و ویرایش دارد. به همین جهت تصمیم گرفتم نسخه‌ائی از این کتاب را در قالب کتاب الکترونیکی تقدیم شما همراهان گرامی کنم تا هنگامی که اصل این آموزش در پایگاه اصلی در دسترس قرار گیرد. 

بی‌تردید این نسخه خالی از اشکال نیست و بنا بر روح حاکم بر جامعه متن‌باز، همراهی شما و انتقادات و پیشنهادات شما می‌تواند این تلاش را به پایانی مفید برساند. پس خواهش می‌کنم این کتاب الکترونیکی را دانلود نمایید و نظرها و دیدگاه‌های خودتان را درباره آن با من در میان بگذارید. 


ادامه مطلب ...